BIZPART

Aktualności

2015.10.01

Opel Astra od Ministra Finansów – rusza Narodowa Loteria Paragonowa.

 

1 października 2015 r. rusza zainicjowana przez Ministerstwo Finansów - Narodowa Loteria Paragonowa, potrwa ona 12 miesięcy. Jej głównym założeniem jest zachęcenie do wydawania i brania paragonów fiskalnych, a co za tym idzie uświadomienie społeczeństwa jak istotną rolę pełnią one w uczciwym obrocie gospodarczym. Loteria ma przekonać Polaków, iż zarówno wydawanie jak i branie prawidłowych paragonów fiskalnych podczas zakupów ma znaczenie nie tylko przy dochodzeniu swoich praw np. przy reklamacji, ale również jest bardzo ważne dla uczciwej konkurencji i stanu budżetu. Na tym, że podatek VAT jest uczciwe odprowadzany do budżetu państwa korzystają pośrednio wszyscy obywatele, gdyż większe wpływy podatkowe przekładają się na lepsze finansowanie oświaty służby zdrowia, kultury czy sportu.

Na stronie aktualizowane będą na bieżąco wyniki poszczególnych losowań, więc z łatwością będzie można sprawdzić, czy zarejestrowany dowód sprzedaży został wylosowany. Na uczestników Narodowej Loterii Paragonowej czekają atrakcyjne nagrody- nowoczesne laptopy i tablety. Dodatkowo raz w miesiącu będzie można wylosować samochód Opel Astra, natomiast raz na kwartał – Opel Insignia. Pierwsze losowanie nagród zaplanowano na listopad 2015 roku.

Doświadczenia innych krajów, które wcześniej zorganizowały podobną loterię, np. Słowacji czy Portugalii, pokazują, że obywatele podchodzą do tego pomysłu z dużym zainteresowaniem.


W loterii mogą brać udział wszyscy Polacy, którzy ukończyli 18 lat i odbierając paragon fiskalny na kwotę minimum 10 złotych i zarejestrują go na stronie internetowej.Szukaj w serwisie